2.7.2018 / Gösterim Sayısı : 196

Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

#Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği (Tebliğ No:2012/74)'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2017/42) 24 Kasım 2017 tarihli ve 30250 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu değişiklik 16.04.2018 tarihi itibari ile Tebliğ hükümlerine uyum sağlanması zorunluğu bulunmaktadır.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Yusuf Kestel ve Veteriner Hekim İbrahim Kışlalıoğlu tarafından mevzuat hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Toplantıda özellikle yumurtanın piyasaya arzında "Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği" 'nde son değişiklikle "Yumurta Yetiştirme Metodu"nun yumurta üzerine damgalanması ve etiket üzerinde açıklamalarının yapılması konusunda hem üreticiler hem de paketleme firmalarına bilgilendirme yapılmıştır.

İlimizde yumurta üretimi ve paketleme konusunda faaliyet gösteren tüm işletme yetkilileri toplantıya katılmış olup yumurta sektörü hakkında görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

Güvenilir gıdanın çiftlikten sofraya her aşamasında sorunsuz olarak ulaşmasında İl Müdürlüğümüz Kontrol Görevlilerince rutin denetimler devam etmektedir.

''