7.9.2018 / Gösterim Sayısı : 185

Kursiyerlere Sertifikaları Dağıtıldı

#Kursiyerlere Sertifikaları Dağıtıldı

İl Müdürlüğümüz tarafından çiftçilerimize yönelik olarak açılan kurslarda başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Eğirdir ilçesi Sarıidris kasabasında, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, Sarıidris Belediye Başkanı Ramazan Pala, İl Müdür Vekili Önder Kaplan, kamu-kuruluş müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Yapılan törende İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Genç Kadın Girişimci kursunda başarılı olup Antalya' da yapılan bölge değerlendirme toplantısında üçüncü olan ve ödül alan Balkırı Köyünden Hilal Çevik ile Asiye Türkoğlu ve Ayşe İşleyen'e sertifikaları Isparta Valisi Şehmus Günaydın tarafından verildi.

Eğirdir İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Mantar Yetiştiriciliği kurslarında başarılı olup sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, yine İl Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen Süt Hijyeni kurslarında başarılı olanlara İl Müdür Vekili Önder Kaplan tarafından verildi.

Yapılan törenden sonra Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve beraberindekiler İlimizde önemli bir mantar üretim potansiyeline sahip olan Sarıidris kasabasındaki mantar üretim tesislerini ziyaret ederek mantar yetiştiriciliği, paketlenmesi ve pazarlanması hakkında yetkililerden ve üreticilerden bilgiler aldı.

İl Müdürlüğümüz tarafından çiftçilerimizin eğitilmesine ve daha bilinçli üretim yapmalarının sağlanmasına yönelik olarak düzenlemiş olduğumuz eğitim çalışmalarımız ve kurslarımız yapılan planlamalar doğrultusunda devam edecektir.

''