1.11.2018 / Gösterim Sayısı : 99

14. Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

#14. Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Bu yıl 14.sü düzenlenen "Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı" Isparta Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Merkezinde bölge çiftçisi ve ziyaretçileri ile buluştu.

Alternatif ve modern üretim teknikleri ile tarımın yaygınlaştırılması, üreticilerimizin bilinçlendirilerek güçlendirilmesi ve pazara ulaşım kapasitelerinin geliştirilmesi için her yıl geleneksel olarak düzenlenen fuarın açılışı, Isparta Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan ile aralarında İl Müdürümüz Bestami Zabun' unda bulunduğu çok sayıda davetli kurum-kuruluş yöneticisinin hazır bulunduğu törenle yapıldı.

Tarım ve Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firmanın katıldığı ve tarımsal anlamda yeni ürünlerinin görücüye çıktığı fuarda, İl Müdürlüğümüz tarafından bir stand açılarak, İlimizde yetişen ve üretimi yapılan ürünler ile Bakanlığımızın uygulamış olduğu projeler ve çalışmalar hakkında tanıtımlar yapıldı.

Özellikle Bakanlığımızın Genç Çiftçi Projesi kapsamında 30 bin TL hibeden faydalanarak kurulan mantar işletmesinde yetiştirilen İstiridye ve Kültür Mantarı ile Gezen Tavuk yetiştiriciliği işletmesinde üretilen yumurtalar sergilenmiş, standımızı ziyaret eden başta protokol üyeleri olmak üzere, ziyaretçiler ve çiftçiler tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır.

İl Müdürlüğümüz tarafından Isparta'nın yanı sıra diğer İllerden gelerek fuarı ziyaret eden çiftçi ve ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunularak, Isparta'nın değerleri olan ürünlerin tanıtımı yapılmış, standta görevli teknik personellerimizce teknik bilgiler aktarılmıştır.

Fuarda büyük ilgi gören ve Isparta da yetişen önemli ürünlerin minyatür bahçelerinin de sergilendiği maketler ile renk katan İl Müdürlüğümüz standı pek çok kişiye ulaşarak İlimizin tanıtımına da önemli katkılarda bulunmuştur.

''