27.11.2018 / Gösterim Sayısı : 83

Kadın Çiftçilere Süt Hijyeni Eğitimi Verildi

#Kadın Çiftçilere Süt Hijyeni Eğitimi Verildi

İl Müdürlüğümüz tarafından tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir süte ulaşması amacıyla kadın çiftçilere yönelik süt hijyeni eğitimi düzenlenmiştir.

Onuncu Kalkınma Planı "Sağlıklı Yaşam ve Hareketlilik Öncelikli Dönüşüm Programı" içerisinde  "Gıda Güvenilirliğinin Artırılması" bileşeni altında "Birincil Üretim Dâhil, Gıda Arz Zincirinde Yer Alan Üreticilere" yönelik olarak, "Süt Hijyeni" konulu eğitim ve yayım faaliyetleri kapsamında, Bakanlığımız ve Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği arasında 23.02.2015 tarihinde protokol imzalanmıştır.      

Bakanlığımız ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği arasında sütün üretimi, toplanması, depolanması ve nakliyesinde çalışanlara öncelikli süt hijyeni eğitimi düzenlenmesi konusunda imzalanan işbirliği protokolü kapsamında; tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir süte ulaşması amacıyla kadın çiftçilere yönelik olarak, İl Müdürlüğümüzde görevli Gıda Mühendisleri Gül Damlarkaya ve Fatma Ataç tarafından Isparta Merkez Aliköy köyünde ikamet eden kadın çiftçilere yönelik 32 saatlik "Süt Hijyen Eğitimi" düzenlenmiştir.

İl Müdürlüğümüz tarafından çiftçilerimize yönelik olarak eğitimler bundan sonrada belirli planlar dahilinde devam edecektir.

''